У зв’язку із підняттям цін на енергоносії влітку 2011-го подорожчають і путівки на Шацькі озера, що на Волині.

«На транспорт, на електроенергію ціни пішли, і ну не буде воно на місці – це 100%, – коментує начальник будинкоуправління баз урочища «Гряда» Іван Коваль. – Я думаю, десь у межах 30% ціни можуть піти.... Якщо раніше на якійсь там базі, де самі прості умови, було гривень 50, то тепер гривень 60-70 може бути». Про це повідомляє Телеканал новин 24.

Господарі ж приватного сектора кажуть, що ціни не підійматимуть: часи не легкі, тож за клієнта боротимуться.

«Я думаю, що наплив відпочивальників цього року буде менший у зв’язку з кризою...Мені здається, що ціни залишаться ті самі, що й були торік. Не думаю, що піднімуть вище, ну хіба що на 5 гривень десь у когось, не більше... У середньому 40-45 до 50 гривень за місце», – каже Людмила Цвид.

Скільки цього сезону туристів віддадуть перевагу відпочинку на Волині, прогнозувати не береться ніхто. Великою мірою це залежить від погоди і наявної інфраструктури, тож влада теж думає, як заохотити туристи.

«Сьогодні ми маємо кінний клуб, – розповів перший заступник голови Шацької райдержадміністрації Віктор Плейтух. – Сьогодні є велосипедні екскурсії, екскурсії на байдарках, автобусні екскурсії не тільки по району, але й у визначні місця Волинської області, які надають наші місцеві підприємці».

Оскільки Шацькі озера – це зона національного природного парку, в’їзд для відпочивальників на територію буде платний – 10 гривень з автомобіля і ще гривня з людини.

«Від збору будуть звільнятися діти до 16 років, інваліди, ветерани, учасники бойових дій, чорнобильці...Гроші спрямовуються для благоустрою території, те ж саме прибирання сміття», – запевнив перший заступник директора Шацького природного парку Ігор Сидорук.

І ще одне нововведення. Цього року, задля зручності відпочивальників тут запровадять службу яка допомагатиме туристам влаштуватися відповідно до їх фінансових можливостей.
Новини 24