Byłem w zeszłym roku, po raz pierwszy na Ukrainie. Mam nadzieję że nie był to ostatni raz. Miałem w planach przyjazd po raz kolejny nad jezioro świtaź w tym roku, ale ze względu na koronawirus nie będzie to możliwe. Po powrocie musiałbym przejść dwu tygodniową kwarantannę. Samo jezioro jest fantastyczne, troszkę dzikie. Po naszej stronie, jest jezioro białe i wieś Okuninka. Jest to dużo mniejsze jezioro, ale dużo lepiej zagospodarowane. Przez to jest tam dużo bardziej gwarno. U was można odpocząć w większym spokoju.

Do tego czuję się u was... jakbym się cofnął w czasie o 30 lat. Mówię to pozytywnie. U nas nie do pomyślenia jest aby jechał wóz konny i gospodyni sprzedawała by obiady. Nasz urząd sanitarny by tego zabronił, a u Was jest i to działa. Ponadto ceny... są zbliżone do naszych Polskich. Ale biorąc pod uwagę, że byłem miejscowości turystycznej, u nas w Polsce było by znacznie drożej. Naprawdę,jestem zachwycony, być może w przyszłym roku uda mi się do Was przyjechać.

Ze względu na koronawirusa i zbliżające się wybory...Nasz rząd daje nam nową łapówkę na wakacje, dostaniemy kupony wakacyjne po 500 PLN na każde dziecko do wykorzystania, tylko w Polsce. Tak więc musiałem zmienić plany wakacyjne mojej dość licznej rodziny (ja żona i 4 dzieci).

Ale mam nadzieję, że odwiedzę, was w przyszłym roku.

Я переклав текст через Google трансалотор.

Я був в Україні в минулому році вперше. Я сподіваюся, що це був не останній раз. Цього року я планував приїхати на озеро Світязь, але через коронавірус це буде неможливо. Після повернення мені доведеться пройти двотижневий карантин. Саме озеро фантастичне, трохи дике. На нашому боці - Біле озеро та село Окунінка. Це набагато менше озеро, але набагато краще кероване. Через це там набагато шумніше. Ви можете відпочити у більшому спокої.

За це я відчуваю себе з тобою ... так, ніби я повернувся у часі 30 років. Я кажу це позитивно. Нам немислимо їхати з кінським возом, а господиня продаватиме вечері. Наш санітарний кабінет заборонив би це, і він працює на вас. Крім того, ціни ... схожі на наші польські ціни. Але зважаючи на те, що я був туристичним пунктом, у Польщі це було б набагато дорожче. Я дуже в захваті, можливо, наступного року я зможу прийти до вас.

Через коронавірус та майбутні вибори ... Уряд дає нам новий хабар на свята, ми отримаємо святкові талони в розмірі 500 злотих на кожну дитину, якими користується, лише в Польщі. Тож мені довелося змінити плани відпустки моєї досить багатодітної родини (мені дружина та 4 дитини).